گروه فرهنگی و تولیدی حجاب ماهک

فروشگاه حجاب ماهک

در گذشته که مدل های چادر ها محدود تر بوده و عمدتا خانم های چادری از یک مدل ساده چادر استفاده می کردند معمولا خانوم های قدبلند تر چادر مناسب با قد و اندام خود را به سختی انتخاب می کردند زیرا چادر های ساده گذشته موجب بلند تر نشان دادن قد افراد قد بلند می شده واین باعث نارضایتی افراد قد بلند بوده است.اما با گذشت زمان و روی کار آمدن انواع و اقسام مدل های چادر و پارچه چادری دیگر انتخاب یک چادر متناسب با اندام واستایل هر خانم به راحتی انجام می شود و هر شخصی می تواند متناسب با قدو وزن و اندام خود چادر زیبا و برازنده خود را تهیه کند.

دیگر افراد قد بلند نارضایتی سابق را از چادرهای ساده قدیمی ندارند می توانند به راحتی چادری متناسب با قد بلند و استایل خود انتخاب کنند .کافیست چند نکته را در این باره در نظر داشته باشند:

 

 1. پارچه ای که برای دوخت چادر انتخاب می کنید بهتر است ضخیم تر و درشت تر باشد.پارچه ای که بافت درشت تر و ضخیم تری دارد به مراتب شما را چاق تروکوتاه تر نشان می دهد.
 2. پارچه چادری که انتخاب می کنید می تواند طرح های برجسته ای داشته باشد زیرا که طرح های برجسته نیز باعث حجیم تر نشان دادن افراد لاغر و قد بلند می شود.
 3. مدل های چادری که آستین های کلوش دارند مدل های مناسب برای افراد قد بلند است.
 4. این نکته قابل توجه است که لباس هایی که برای زیر چادر انتخاب می شوند نیز می توانند تاثیر بسزایی در چاق یا لاغر قد بلند یا کوتاه نشان دادن افراد شوند. لباس های گشاد و شلوار های راسته برای افراد قد بلند گزینه مناسبی برای زیر چادر است.
 5. انتخاب لباس هایی برای زیر چادربا رنگ روشن،طرح های رنگی و یا طرح های راه راه افقی گزینه مناسبی برای افراد قد بلند و لاغر است .
 6. اگر قد بلندی دارید و از مدل های چادری که کمربند دارند مثل چادر قجری یا حسنی،استفاده می کنید، سعی کنید قسمتی که به کمر بسته می شود پهن نباشد زیرا کمربند پهن باعث لاغر تر و کشیده تر نشان دادن اندام شما می شود.

با توصیفاتی که از چادر مناسب برای افراد قد بلند گفته شد چادر هایی مانند چادر جده یا عبایی گزینه مناسبی برای کسانی است که قد بلند و اندام لاغر تری دارند.

چه چادری برای افراد قد کوتاه مناسب است؟

داشتن قد بلند یکی از اصول شیک پوشی است اگر شما قد کوتاهی دارید می توانید با انتخاب پوشش مناسب بلند تر نشان داده شوید.

انتخاب چادر و پارچه ای برای چادر برای افراد کوتاه قد یکی از تاثیر گذارترین انتخاب ها در پوشش خانم های کوتاه قد است چراکه انتخاب یک پارچه با طرح مناسب و یک مدل مناسب برای چادر خانم های کوتاه قد تاثیر زیاده در بلند تر و کشیده تر جلوه دادن قد افراد دارد.

پس هنگام خرید چادر و یا سفارش دوخت آن اگر قد کوتاه یا متوسط رو به پایین دارید حتما در انتخاب طرح پارچه و مدل دوخت آن دقت کنید

 1. اگر پارچه ای که برای چادر خود انتخاب می کنید قرار است یک پارچه طرح دار باشد طرح هایی را انتخاب کنید که عمودی باشند.طرح های عمودی چشم بیننده را از بالا به پایین هدایت می کند و این خود باعث قد بلند تر نشان داده شدن شما می شود.
 2. طرح های افقی شما را پهن تر و چاق تر و در نتیجه قد کوتاه تر نشان می دهد.
 3. خانوم هایی قد کوتاه تر باید چادر هایی را انتخاب کنند که اندازه و قد آن دقیقا اندازه خودشان باشد.انتخاب چادرهای خیلی بلند تر یا خیلی کوتاه تر شمارا کوتاه تر از قد واقعیتان نشان می دهد.پس چادر شما باید اندازه اش دقیقا مناسب شما باشد.
 4. سعی کنید چادری را انتخاب کنید که پارچه کمتری در آن استفاده شده باشد.یعنی در عین اینکه اندازه مناسبی برای شما دارد باید حد الامکان پارچه کمتری نیز استفاده شده باشد.
 5. هنگام استفاده از چادر سعی کنید لباس های دیگر شما مثل شلوار یا روسری تضاد رنگی با رنگ مشکی چادر نداشته باشد این تضاد رنگی باعث کوتاه تر نشان دادن قد شما می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام

تمامی حقوق برای گروه فرهنگی و تولیدی حجاب ماهک محفوظ است سیاست حفظ حریم خصوصی.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)